detsember 12, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Buller Uudised Ettevõtlus Finants

Nordicaga seotud inimesed ei ilmunud erikomisjoni ette

Odavad lennupiletid, reisimine

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon korraldas neljapäeva hommikul erakorralise istungi, kuhu lubasid tulla Nordica nõukogu liige ja rahandusministeeriumi esindaja Kaupo Raag, samuti Nordica juhatuse liige Gabriel Rusu koos kolleegidega, kuid kes siis ühtäkki keeldusid tulemast – taristuminister Vladimir Svet lihtsalt ignoreeris kutset.

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni juhi Anastassia Kovalenko-Kõlvarti sõnul väldivad valitsuse esindajad ja Nordica juhtkond vastamist ebameeldivatele küsimustele.

“Mitu kuud järjest oldi varmad jagama intervjuusid, kuidas Nordica seis on paranemas, käivad läbirääkimised erastamise osas ja nüüd, kui ilmusid uudised pankroti kohta, peidetakse pea liiva alla. Neil oli võimalus istungil osaleda ka video vahendusel, kuid ilmselgelt väldivad valitsuse esindajad ja Nordica juhtkond vastamist ebameeldivatele küsimustele,” lausus Kovalenko-Kõlvart.

“See näitab suhtumist riigivara ja maksumaksja raha kasutamisse,” lisas Keskerakonna saadik. “Samuti näitab see suhtumist riigikogusse ja vastavasse järelevalvekomisjoni. Kui varem avaldas minister Svet Rail Balticu teemalisel istungil nördimust, et ta on sunnitud käima komisjonides, siis nüüd tekib selline tunne, et on antud korraldus erikomisjoni üldse ignoreerida.”

Anastassia Kovalenko-Kõlvarti sõnul ei saa leppida pelgalt teadmisega, et Nordica on pankrotis. “Eesti inimesed peavad teadma, milliseid vigu on valitsus ja Nordica juhtkond aastate jooksul teinud, kui suur on kogukahju ja mis saab ettevõtte varadest,” täpsustas ta. “Jätkuvalt jääb arusaamatuks, millised olid riigiettevõtte strateegilised eesmärgid, kuidas valitsus suunas ettevõtte arengut ning kes tekkinud olukorra eest vastutab. Kuidas on võimalik, et juba teist korda riiklik lennufirma pankrotistub ja kordab Estonia Airi saatust? Kurioosse kokkusattumusena kuulutati nii Nordica kui ka Estonian Airi pankrot välja 20. novembril üheksa-aastase vahega.”

“Mul on hea meel, et kohale tuli riigikontrolör Janar Holm kolleegiga, mis kinnitab, et need, kes ei ole otseses sõltuvuses valitsusest, soovivad asja uurida ja aru saada, kuidas me riigina sellise olukorrani jõudsime. Usun, et riigikontrolör pole kuidagi vähem hõivatud kui Nordica ja valitsuse esindajad,” lõpetas Anastassia Kovalenko-Kõlvart.

Allikas: BNS via Buller Meedia Pilt: Shutterstock